Zajímavost: Nejvyšší budovy v Ostravě !!!

17.08.2015

Společnost VÝTAHY OSTRAVA spol. s r.o. dodala během své existence výtahy do tří nejvyšších budov Ostravy! Nejnovější stavbou je věž BOLT TOWER, která je zároveň nejvyšším geografickým bodem v Ostravě.

 

Nová radnice – Prokešovo náměstí – výška 86 metrů

je nejznámější stavbou Ostravy. Jedná se o prvorepublikovou dvoukřídlou budovu s vyhlídkovou věží. Stavěla se v letech 1925 až 1930. Díky 85 m vysoké věži se radnice stala nejvyšší radniční budovou v České republice. Nová radnice je zároveň největší radniční komplex v zemi. Ve věži je informační centrum a možnost vyhlídky z terasy ve výšce 73 m. Věž má dvojí světelnou výzdobu: hrany věže jsou opatřeny světelnými řetězy a samotná věž je zespodu nasvícena reflektory. V pravém křídle budovy stále funguje páternoster,jeden z posledních v Ostravě.

 

Bolt tower – Dolní oblast Vítkovice – výška 78 metrů

Bolt Tower, čili šroubová věž nebo věž šroub, tak se od 24. 5. 2015 jmenuje nástavba Vysoké pece č. 1 (VP 1) z dílny architekta Josefa Pleskota v ostravských Dolních Vítkovicích. Stavba, která ční nad historickým areálem Dolních Vítkovic (DOV), symbolizuje někdejší oheň z vysoké pece. Nyní má Bolt Tower světově známého kmotra stejného jména – Usaina Bolta. Uznávaný atlet Bolt Tower v Ostravě osobně pokřtil.

 

Ostravský mrakodrap – Ostrčilova 2691/4 – výška 68 metrů

místně známý jen jako Věžák, je výšková budova. Jedná se o experimentální bytový dům s 22 podlažími a s celkovou výškou 68 metrů. Aktuálně se horních sedm podlaží nepoužívá kvůli nevyhovujícím protipožárním opatřením. Nižší patra jsou pronajímána. Ze střechy hlásí živě reportéři TV Nova. Kvůli svým technickým problémům (např. znatelné výkyvy ve větru,nemožnost hasebního zásahu ve vyšších patrech apod.) je budova občas označována jako Věžák hrůzy. Tento stav chce změnit vedení městského obvodu Moravská Ostrava a Přívoz. Dle jejich plánu se odstraní horních dvanáct podlaží a ve zbývajících deseti se vybudují byty pro seniory a mladé lidi.

 

zdroj: wikipedia

 

  • Zajímavost: Nejvyšší budovy v Ostravě !!!
  • Zajímavost: Nejvyšší budovy v Ostravě !!!
  • Zajímavost: Nejvyšší budovy v Ostravě !!!

Právě se nacházíte:VÝTAHY OSTRAVA spol. s r.o. > Aktuality > Zajímavost: Nejvyšší budovy v Ostravě !!!
Kontaktujte obchodníka
Aktuality
  • Ocenění dům roku 2016Dovoluji si vám oznámit, že jsme dne 23. 6. 2017 obdrželi ocenění v soutěži „Dům roku 2016“. Oceněn byl bytový dům v Ostravě na ulici...
  • Výtah po zásahu vandala - FOTOTakto vypadají naše výtahy po zásahu vandala. Možná by pomohl kamerový systém, je ale smutné, že ÚOOÚ více chrání osobní údaje nepřizpůsobivých...
Všechny aktuality
Intranet